Praca po Politechnice Warszawskiej

Praca po Politechnice Warszawskiej

Praca po Politechnice Warszawskiej z pewnością jest. Wszystko zależy od kierunku, który wybierzemy. W poniższym artykule przedstawimy rozmaite kierunki, które można studiować na Politechnice Warszawskiej.  Kierunki, które można tam studiować, są bardzo zróżnicowane i wiążą się z nimi odmienne perspektywy zawodowe. Jest to subiektywny opis perspektyw na pracę po danych kierunkach.

Na Politechnice Warszawskiej można studiować taki kierunek jak Administracja. Ogólnie kierunek ten daje pojęcie o polskiej państwowości i instytucjach, które w nich obowiązują. Po ukończeniu tego kierunku, szuka się z reguły pracy w administracji. W przypadku stanowisk w administracji publicznej, na podrzędnych stanowiskach trzeba liczyć się z niskimi pensjami. Prawda jest taka, że aby pracować na tych stanowiskach, wystarczy mieć wyższe wykształcenie. Bardzo łatwo dostać taką pracę np. w ZUS -ie.

Kolejny kierunek, który jest bardzo interesujący to Architektura.  Z racji tego, że polskie budownictwo szybko się rozwija. Architektura jest bardzo ciężkim kierunkiem, ale daje on konkretne perspektywy. Jest to kierunek dla osób, które mają bardzo rozbudowane zdolności matematyczne.

Następny kierunek to Biotechnologia. Jest to kierunek bardzo ciężki i wymagający. Po ukończeniu tego kierunku trzeba liczyć się z… problemami na rynku pracy! Dlaczego? W Polsce ogólnie bardzo małe jest zapotrzebowanie na ludzi z wykształceniem chemicznym. W polskiej gospodarce mało jest miejsc pracy dla chemików i biotechnologów. Wystarczy wpisać w portal internetowy z ogłoszeniami o pracę biotechnolog lub chemik i wówczas widać jasno, że ogłoszeń jest tyle, co kot napłakał.

Kolejny bardzo dobry kierunek, który warto przemyśleć to Budownictwo. Jest to konkretny kierunek z licznymi perspektywami na karierę. Ofert dla osób po budownictwie jest bardzo dużo.

Praca po Politechnice Warszawskiej – ogólne refleksje.

Praca po Politechnice Warszawskiej zależy przede wszystkim od kierunku, jaki się skończy. Należy wciąż analizować trendy na rynku pracy. Ogłoszenia o pracę stanowią pewien barometr, który wskazuje, czy dany kierunek studiów jest perspektywiczny, czy też nie. Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że najbardziej poszukiwani są: handlowcy, informatycy oraz wykwalifikowani pracownicy fizyczni.

Pisanie pracy licencjackiej lub magisterskiej ma głęboki sens, wówczas gdy sama praca dotyczy zagadnień praktycznych. W przeciwnym wypadku praca dyplomowa jest pisana tylko po to, aby uzyskać tytuł. Jeśli nasza praca licencjacka lub magisterska ma odniesienie do praktyki, to wówczas może ona stanowić naszą wizytówkę. Pracę taką będziemy mogli ze spokojem pokazać np. na rozmowie kwalifikacyjnej. Ogólnie należy pamiętać, że obecnie w cenie jest nie teoria, tylko praktyka. Nie bez powodu Juliusz Cezar twierdził, że “nauczycielem wszystkiego jest praktyka”.

Dodaj komentarz