Politechnika Warszawska – kierunek informatyka

Prace licencjackie na Politechnice Warszawskiej

Prace licencjackie na Politechnice Warszawskiej są tak zróżnicowane, jak kierunki, które można studiować na tej uczelni. Dziś skupimy się na opisie bardzo ciekawego kierunku, który można studiować na Politechnice Warszawskiej. Jest nim z pewnością Informatyka. Obecnie branża informatyczna jest najszybciej rozwijającą się branżą w Polsce.

wydziałach. Są to wydziały Geodezji i Kartografii, Elektryczny oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych. Informatyk jest obecnie drugim najbardziej poszukiwanym zawodem na rynku pracy (po handlowcu).

W tym momencie warto pomyśleć o przyszłych perspektywach zawodowych po takim kierunku jak Informatyka. Szacuje się obecnie, że brakuje w całej Europie miliona programistów. Osoba, która ma opanowaną bardzo dobrze informatykę może obecnie przebierać w ofertach pracy. Informatyk ma o wiele większą szansę na dobrą pracę, aniżeli chemik, czy też biotechnolog. Zaletą informatyki jest to, że można się jej uczyć  niskim kosztem. Przykładowo, aby nauczyć się programować, wystarczy ebook  oraz komputer. Jest to o wiele niższy koszt, aniżeli nauka chemii, do której potrzebnie jest specjalistyczne laboratorium.

Informatyk jest obecnie pojęciem bardzo ogólnym. W tej branży powstają coraz to nowe specjalności. Niedawno powstała profesja programisty aplikacji mobilnych.  Następną rewolucją informatyczną będzie tworzenie programów, które będą wykorzystywały w swoim działaniu kryptowaluty takie jak np. Bitcoin czy też Ethereum.

Należy ciągle rozwijać swoje umiejętności informatyczne. W tej branży trendy zmieniają się. Nowe technologie wypierają stare.  Przykładowo język C++ jest obecnie wypierany przez język C#. Programiści są obecnie mocno poszukiwani, nie tylko przez polskich pracodawców, ale również przez zagranicznych.  Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że zapotrzebowanie na informatyków będzie się jeszcze zwiększać.

Prace licencjackie na Politechnice Warszawskiej – ogólne refleksje.

Prace licencjackie na Politechnice Warszawskiej to z pewnością bardzo duże wyzwania. Podołanie im to źródło do dumy. Informatyka jest kierunkiem bardzo perspektywicznym. Branża informatyczna to najlepiej rozwijająca się branża w Polsce. Przy wyborze swojego kierunku na Politechnice Warszawskiej warto pomyśleć właśnie o Informatyce.

Pisanie prac licencjackich z pewnością rozwija studentów pod względem intelektualnym. Nie stanowi ono jednakże żadnej gwarancji zawodowego sukcesu. Więcej niż licencjat znaczą lata odpowiedniej praktyki oraz zrealizowane projekty.  Obecnie na rynku pracy w cenie są praktycy, nie zaś teoretycy. Tyczy się to również informatyki.

Dodaj komentarz